I letos proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců roku města Přerova. Jako hrdí sponzoři přerovské kanoistiky se můžeme pochlubit vítezstvím kajakářky Gabriely Hermély v kategorii jednotlivci mládež a trenérem roku se stal osobní trenér kanoistů Libor Šulák.

Gabriela na Olympijských nadějích v Szegedu, které nahradily mistrovství světa i Evropy, získala dvě stříbrné medaile v kategorii K2 na tratích 500 a 1000 metrů. V kategorii K2 je několikanásobnou mistryní republiky a mnohonásobnou medailistkou mezi jednotlivci. Svými výkony si řekla o nabídku USK Praha, za který bude závodit v příští sezóně.

Trenér Libor Šulák si své vítězství zasloužil díky řádnému a úspěšnému vedení všech nominovaných kanoistů. Ti vybojovali medaile na nejprestižnějším světovém závodě loňského roku, kterým byly Olympijské naděje v Szegedu. Trénuje od kategorií žactva po dospělé a přispěl k pátému místu pro Přerov z 38 oddílů v České republice. Současně pomohl v klubu vychovat aktuálně 10 reprezentantů, což je historické maximum.

Za RC Europe gratulujeme všem kanoistům a trenérům k vynikajícím výsledkům a přejeme mnoho štěstí a úspěchů v další sezóně.