Ještě před pár měsíci byl sedmnáctiletý Filip zdravý kluk, který se učil elektrikářem a od dětství miloval přírodu a sport, nejvíce jízdu na koni, motokros a parkur. Skákal salta všude, kde mohl. Jediný moment, ale stačil, aby se sedmnáctiletému Filipovi i jeho rodině dne 30. 7. 2020 otočil život na ruby.

Osudným se Filipovi stalo nedotočené salto na trampolíně. Upadnul na hlavu, krátce ztratil vědomí a nastala porucha hybnosti. Byl letecky převezen do pražské Fakultní nemocnice Motol s poškozeným třetím obratlem, rozdrceným čtvrtým a zlomeným pátým obratlem. Ze zdravého kluka se stal nemohoucí pacient zcela závislý na pomoci druhých.

Až do listopadu byl Filip hospitalizován ve FN Motol na Spinálním oddělení. Po propuštění bude převezen do Rehabilitačního ústavu v Kladrubech, kde absolvuje náročnou půlroční rehabilitaci. Jejím cílem je snaha Filipa uzdravit, zapojit do běžného života a dosáhnout u něj co nejvyšší soběstačnosti.

Po skončení složité léčby chce Filip bydlet v rodinném domě u své babičky, jak to plánoval před úrazem. K tomu je ale nutné realizovat řadu stavebních úprav a pořídit vhodné vybavení.

Naše společnost podpoří Filipa na jeho dlouhé a náročné cestě balíčkem v hodnotě 100.000 Kč, který bude obsahovat přebudování vstupu do domu pro invalidní vozík, přestavbu toalety, dveří a koupelny. K účinnosti rehabilitace mu bude také pomáhat již zakoupená polohovací postel Völker 3082. Věříme, že Filipova obtížná a nesporně dlouhá léčba povede k uzdravení, v rámci možností nezávislosti na okolí a návratu do běžného života.